Informace k zápisu do MŠ pro školní rok 2021/22

Zápis dětí do Mateřské školy, Kroměříž, Spáčilova 3239 pro školní rok 2021/2022

Zápis bude probíhat bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 16. května 2021.

Zákonný zástupce dítěte, které dosáhne do 31. 8. 2021 pěti let, má povinnost dítě přihlásit k zápisu k předškolnímu vzdělávání. Pro tyto děti je předškolní vzdělávání povinné. Děti jsou přijímány podle stanovených Kritérií  a rozhodující je místo trvalého pobytu dítěte, v případě cizinců místo pobytu ve školském obvodu a dále pak věk dětí. Děti jsou přijímány v souladu s §50 zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, s výjimkou dětí, pro které je od 1.9.2021 předškolní vzdělávání povinné.

Vyplněnou Žádost o přijetí, Lékařské potvrzení a kopii rodného listu dítěte, (vše řádně podepsané), můžete odevzdat v termínu od 2. 5. do 16. 5. 2021.

Podání žádosti je možné:

• do datové schránky Mateřské školy, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace:  8rgktjh
  • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   (nelze jen poslat prostý email!!!),
  • poštou na adresu: Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace, přičemž rozhodující je datum podání na poštu
  • osobní podání: vložením do bílé poštovní schránky s nápisem ZÁPIS 2021/2022 u hlavního vchodu do MŠ, která bude v rozhodujícím období připevněna

Přílohy ke stažení: Žádost o přijetí, Potvrzení lékaře

Přihláška v tištěné verzi bude k vyzvednutí u hlavního vchodu do MŠ (v krabici).

Školské obvody pro Mateřskou školu, Kroměříž, Spáčilova 3239:

Spáčilova, Komenského náměstí, Vodní, Ztracená, Křižná, Vejvanovského, Tylova, Moravcova, Dobrovského, Blahoslavova, Tovačovského, Rostislavova, Kostnická, Za Oskolí, Obvodová, Erbenovo nábřeží, Oskol, Nerudova, Bílanská, Hulínská, Chropyňská, Hlávkova, Čelakovského, Na Sádkách, Partyzánská, Raisova, Bílany

Distanční vzdělávání

Povinnosti zákonných zástupců – distanční vzdělávání

V případě, že se na dítě vztahuje povinnost předškolního vzdělávání, a mateřská škola z důvodu nařízení karantény nebo kvůli mimořádným opatřením KHS nebo plošným opatřením MZd vzdělává děti distančně, je zákonný zástupce povinen spolupracovat s MŠ při vzdělávání dítěte.

MŠ bude poskytovat vzdělávací materiály dvojím způsobem:

1. V elektronické podobě prostřednictvím e mailové komunikace učitelek předškolních tříd (děti s povinným předškolním vzděláváním) a zákonných zástupců.
  2. V tištěné podobě - materiály budou k dispozici v připravených boxech v koridoru mateřské školy.

Zákonný zástupce sdělí na začátku školního roku třídní učitelce, jakým způsobem bude v případě distančního vzdělávání s MŠ komunikovat.

MŠ vyžaduje zpětnou vazbu od zákonných zástupců dvojím způsobem:

1. V elektronické podobě ( e mail) zaslaný na adresu sdělenou učitelkami.
  2. V tištěné podobě (vyplněné materiály) odevzdají do připravených boxů v koridoru mateřské školy.

V kategorii Informace

ŠKOLKOVNÉ výše úplaty za vzdělávání

Ředitelka mateřské školy stanovuje výši úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2021/2022 ( školkovné ) od 1.9.2021 na 405 Kč(výpočet úplaty na nástěnce v MŠ).

Vzdělání v mateřské škole se dítěti poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku i v případě udělení odkladu školní docházky.

Milí rodiče

Milí rodiče,

ocitáme se v nelehké situaci, ale ze všeho špatného může vyplynout i něco dobrého. Tím nejlepším pro vás a vaše děti je jedinečná příležitost vrátit se ke kořenům, k podstatě rodiny a jejího významu pro rozvoj dítěte. Máte možnost trávit s dětmi více času, povídat si, sdílet, pozorovat drobné každodenní pokroky dítěte, které obvykle ani nemáte možnost postřehnout, a radovat se z nich. Máte doma děti v předškolním věku, není tedy nutné (ani vhodné) je cíleně učit, není prospěšné je zatěžovat „školskými úkoly“ (například předkládáním pracovních listů). Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

• věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte;
  • podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…);
  • zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…);
  • dbejte na pravidelný režim;
  • podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…);
  • zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…);
  • s dětmi čtěte, každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky;
  • společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry;
  • využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…);
  • povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

Kreativitě se meze nekladou. Dětství je krátké, jedinečné a neopakovatelné. Využijme nabízené příležitosti k tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás důležité. Naše děti si to rozhodně zaslouží, a to nejen v době nouzového stavu. Díky Vám všem.